مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی همدان از آبرسانی سیار به ۲۵ روستا در استان همدان خبر داد و گفت: بیشترین آبرسانی سیار به روستاهای شهرستان فامنین انجام می‌شود.
فعاليت بیش از ۲۰۰ دستگاه سی ان سی در ملایر به عنوان شهر ملی مبل و منبت، هرچند نياز اين شهرستان است و گريزی از آ ن برای افزايش توليد نيست، اما باعث بيكاری تعدادی از فعالان اين عرصه و به حاشيه رفتن هنر دست منبت‌كاران شده است.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار همدان گفت: نوسان در قیمت مواد افیونی به ویژه افزایش مخدر صنعتی شیشه میزان مصرف این مواد را کاهش داده است.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ضعف در آموزش صنعت مبل و منبت گفت: برای ورود به بازار رقابت جهانی این صنعت نیازمند آموزش هستیم.
مسئول بسیج دانشجویی استان همدان از آغاز ثبت‌نام دانشجویان برای شرکت در طرح اردو‌های جهادی خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۷۰۰ نفر برای شرکت در این اردو‌ها در استان ثبت‌نام کنند.
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه همدان گفت: دوره‌های پیشگیری از اعتیاد به همت بسیج سازندگی حوزه حضرت مریم(س) سپاه ناحیه همدان در سطح پایگاه‌های این حوزه در حال برگزاری است.
مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان همدان گفت: اگر بخواهیم فرامین مقام معظم رهبری را در پیش بگیریم راهی نداریم جز اینکه ایران را به یک کارگاه بزرگ تولیدی تبدیل کرده و در این زمینه بتوانیم با تعامل و همکاری پیش برویم و بتوانیم از مهارت‌هایی که وجود دارد استفاده کنیم.
مسئول بسیج سازندگی فامنین از ساخت سوله‌های ورزشی سراوک و ماماهان فامنین در راستای طرح کرامت خبر داد.
آرایشگری و خیاطی جزو مشاغلی است که در همه ادوار وجود داشته اما بازار کار و توجه به آن در دوره‌های مختلف، متفاوت بوده است.
جمشید پژویان با اشاره با به خرید و فروش های سکه و ارز در چند ماه گذشته گفت: این خرید و فروش ها موضوع اصلی بحران اقتصادی کشور ما در شرایط فعلی نیست؛ عده ای از آدمهای سودجو که دسترسی و امکانات داشتند مبالغ زیادی سکه و ارز خریداری کنند و با این اقدام خود اقتصاد کشور را به نفع خود پیش بردند.
فرماندار تویسرکان گفت: تویسرکان با راه اندازی دو شرکت جدید تولید دارو به قطب تولید داروی غرب کشور تبدیل می‌شود.
مدیر کمیته امداد منطقه ۲ شهرستان همدان از پیش بینی افزایش ۴۰ درصدی جمع آوری زکات امسال در همدان خبر داد.
سردار میرزایی رئیس سازمان راویان فتح کشور از گروه‌های جهادی شهرستان همدان سرکشی کردند.
فرماندار اسدآباد با اشاره به حمایت و استقبال از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در رابطه با احداث و راه‌اندازی صنایع تبدیلی کشاورزی مختلف در شهرستان اسدآباد گفت: زیرساخت‌های لازم برای ایجاد صنایع تبدیلی مختلف در این شهرستان فراهم است.
با ساخت خانه‌های محروم با مساعدت سپاه، بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران، گامی به سوی محرومیت‌زدایی در این استان برداشته شد.
بانوی خوش فکر اصفهانی توانسته است برای ۲۷ خانم در ساختمان مسجد اشتغالزایی کند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: اردوهای جهادی در ۳۵۳ نقطه شهری و روستایی استان مرکزی انجام می‌شود.
گسترش روزافزون فعالیت جهادگران در سراسر کشور سبب آبادانی و سازندگی ایران اسلامی است، دانشجویان جهادگر البرزی در فصل تابستان به دورترین نقاط محروم این استان می‌روند تا با اردوهای جهادی خود چهره فقر و محرومیت را پاک کنند و با حضور در مناطق محروم به امر ولی‌فقیه لبیک گفته‌اند.
مسئول گروه‌های جهادی بسیج سازندگی سپاه استان البرز گفت : طرح اعتلای بسیج سازندگی در رابطه با امور جهادی به این شکل است که گروه‌های جهادی مناطق مشخصی را در البرز رصد و شناسایی کرده و در طی ۳ تا ۵ سال به صورت مستمر در این مناطق حضور داشته و محرومیت‌های آن را کاهش می‌دهند و زمینه‌های اشتغال‌زایی نیز در اولویت این موضوعات قرار دارد.
مسئول بسیج سازندگی استان البرز با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی شامل اقشار مختلف طلاب، دانشجویی، دانش‌آموزی و محلات است، اظهار داشت: وظیفه اصلی این گروه‌ها اجرای طرح‌های عمرانی، آموزشی، بهداشتی و درمانی است که در درون و برون استانی این محرومیت‌زدایی‌ها انجام می‌شوند.

صفحات

تازه ها