در نشست خبری مطرح شد؛
شناسه خبر :۴۰۴۱

تشریح عملکرد بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان در سال گذشته/راه اندازی گروه های جهادی در پایگاه های مقاومت بسیج

مسئول بسیج سازندگی استان کرمان رویکرد امسال بسیج سازندگی را “الگوی پایگاه محوری” عنوان کرد و گفت: یکی از ابلاغات و برنامه های بسیج سازندگی که در دستور کار خود قرار داده است راه اندازی گروه های جهادی در پایگاه های مقاومت می باشد.
نسخه مناسب چاپ

ه گزارش راه آرمان ؛حجت الله پاداش مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان در نشست خبری ظهر امروز به مناسبت  سالروز تشکیل این نهاد ضمن  تبریک  فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت ولی عصر(عج) اظهار کرد: با توجه به رویکرد خدمات دهی  به محرومین  در زمان جهاد سازندگی وجود  داشت و با وجود دولت هایی که روی کار آمدند به مرور زمان  کم رنگ شد و هر کدام به سمت کارهای اداری خود رفتند و عملا مردم زجر کشیده فراموش شدند و این امر باعث شد تا به فلسفه وجودی انقلاب و مقام معظم رهبری در ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۹ دستور تشکیل این نهاد داده شد.

 

 

وی گفت: برهمین اساس بنا داریم در سال جاری عملکرد ۱۷ ساله بسیج سازندگی استان کرمان را به صورت مستند و یا بگونه ای دیگر ارایه دهیم.

 

 

مسئول بسیج سازندگی استان کرمان ضمن گرامیداشت هفته کار و کارگر و نیمه شعبان اذعان داشت: امیدواریم  بتوانیم از فیوضات این ماه عزیز و ورود به ماه مبارک رمضان بهره کافی را ببریم.

پاداش ، مقابله با تهدید سخت ، نیمه سخت، تهدید نرم در عرصه های مختلف (فرهنگی، سیاسی و اقتصادی) ، بسیج دهها میلیونی و بالاخره عمق بخشی داخلی را از جمله ۵ محور ماموریت سپاه برشمرد  و افزود: عمده فعالیت های  بسیج سازندگی  حول محور پنجم صورت می پذیرد.

وی ادامه داد: خروجی و عملکرد خوب دستگاه ها را نمی‌بینیم و بر همین اساس سپاه ورود میکند و هر جا ستونی و نظامی کج می شود و اشکالی بوجود می آید  ما آن  ستون را به ستون سپاه می بندیم و آن را استوار می نماییم.

وی عنوان کرد: یکی اولویت هایی که مقام معظم رهبری در برنامه های خود اعلام می دارد اقتصاد مقاومتی  است و  امسال هم اولویت حمایت از کالای ایرانی را در رأس برنامه خود قرار دادند.

 

 

پاداش اذعان داشت: اگر بخواهیم در نظام جمهوری اسلامی موفق باشیم باید همگان دست به دست هم دهند تا هم افزایی در تمام دستگاه ها ایجاد شود.

وی ادامه داد: زمانی که این حمایت انجام شود جامعه به سمتی خواهد رفت که مد نظر مقام معظم رهبری است و مردم را باید در تمام موارد دخیل کنیم و در بسیج سازندگی باید از همین ظرفیت مردم استفاده کنیم .

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان گفت: عملکردی که سپاه ارائه می دهد خودستایی نیست بلکه در این راستا  دست دولت را در تمامی برنامه ها می فشاریم و اگر هم انتقادی نسبت به دولت داریم سعی می کنیم سازنده باشد تا دولتمردان بتوانند کار خود را بهتر انجام دهند.

پاداش  اردوهای جهادی را یک محور کلیدی عنوان کرد و افزود: در اردوهای جهادی جامع هدف مشخص شده است یکی از آنها طرح هجرت دانش آموزی است که سال گذشته با بکارگیری ۳ هزار و ۶۰ نفر دانش آموز توانستیم ۱۰۸ مدرسه مرمت و بازسازی نماییم و افتتاحیه این طرح هر ساله اوایل مهرماه صورت می گیرد.

 

 

وی محوری ترین کار اردوی جهادی را بسیج دانشجویی و طلاب برشمرد و تصریح کرد: در سراسر استان ۵ هزار و ۵۶ نفر از قشر بسیج دانشجویی و طلاب بکارگیری شده است که یک چهارم آنان در مساجد و محلات با حضور مردم شرکت داشتند.

 

 

پاداش ابراز داشت :  در سال گذشته متخصصین عمران کشاورزی و اصناف به تعداد ۳ هزار و ۲۱۹ نفر در قالب اردوهای سه روزه و همچنین تعداد ۱۶ هزار و ۹۹۱ نفر از حلقه های صالحین در سطح استان در این اردوها شرکت داشتند که حیطه کاری آنها در زمینه خدمات عمرانی، بهداشتی و فرهنگی می باشد.

 

 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته  ۱۴۶ تیم پزشکی به مناطق محروم اعزام شده اند، عنوان کرد:  با قراردادی که  با دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه های خیرین از جمله کمیته امداد، اداره بهزیستی و سایر ادارات وابسته  داشتیم تیم های بهداشتی درمانی زیادی به مناطق محروم اعزام شده اند.

 

 

پاداش برپایی بیمارستان صحرایی درکوهبنان را در دهه فجر از جمله اقدامات و فعالیت های بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان برشمرد.

 

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان  همچنین به طرح “بسیج همگام با کشاورز” اشاره کرد و ابراز داشت: این طرح از اقشار بسیج مهندسین و کشاورزی تشکیل شده است که بیش ۱۷۸ شبکه در این راستا ساماندهی شده است.

 

 

وی  تاکید کرد: متاسفانه بیشترین فاقد شغل در فارغ التحصیلان کشاورزی وجود دارد که در سیر مراحل کاشت، داشت و برداشت کشاورزان را مساعدت می کنند.پ

 

 

پاداش همچنین به برپایی همایش های علمی کردن کشاورزی اشاره کرد و گفت:  تاکنون ۵۵ همایش علمی کردن کشاورزی برگزار شده است.

 

 

وی به اقتصاد مقاومتی، صنایع تبدیلی و اشتغال نیز اشاره کرد و افزود: سال گذشته با استفاده از بانک مهر اقتصاد و با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۰ درصد اعتبار واگذار شد که سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون در ایجاد کارگاه های اقتصاد مقاومتی از جمله (پرورش ماهی، پرورش قارچ، گیاهان دارویی ، زنبور عسل و پرورش بلدرچین) به کار گرفته شد و توانستیم ۴۰۹ کارگاه اقتصاد مقاومتی راه اندازی نماییم.

 

 

پاداش ادامه داد: با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون  که در سال گذشته در زمینه صنایع تبدیلی واگذار شد ۲۷۶ واحد راه اندازی شد که  از جمله آنان می توان به شهرستان زرند قطب راه اندازی سوهان و شهربابک قطب فیروزه اشاره کرد.

 

 

وی تصریح کرد: در برنامه های اشتغال زایی در بحث واگذاری وام ۴ درصد قرض الحسنه را که یک میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان و از اعتبارات بانک مسکن بوده به بیش از هزار نفر برای کارهای خانگی واگذار کردیم.

پاداش به خدمات رسانی در حیطه های مختلف مناطق محروم اشاره کرد و گفت: ۳۰ هکتار  بیابان زدایی و درختکاری نهال در هفته اول فروردین در  اهواز د و همچنین در استان کرمان با قراردادی که با اداره کل منابع طبیعی بسته شد ۱۳ هکتار در شهرستان زرند و ۳۰ هکتار در عنبرآباد بیان زدایی و نهال کاری توسط سپاه ثارالله استان کرمان صورت گرفت.

 

 

وی به خدمات رسانی در سال گذشته در مناطق زلزله زده در شهرهای کرمانشاه ، راور و کوهبنان نیز اشاره کرد و افزود: در استان کرمانشاه در شهرستان دالاهو خدمات دهی به سه روستا از جمله اسکان اضطراری و موقت، اعزام ۴ کامیون حاوی اقلام مورد نیاز، یک اکیپ ۴۵ نفره از شهرستان بم و اعزام و برپایی بیمارستان صحرایی فاطمه الزهرا (س) با تیم پزشک متخصص توسط سپاه ثارالله استان کرمان انجام شد.

 

 

پاداش تصریح کرد: پس از زلزله در مناطق استان سپاه ثارالله استان کرمان برای کمک و مساعدت به این مناطق عزیمت کرد که در شهرستان راور با شرکت ۸۰ نفر در اردوی جهادی ۵۰ کانکس ساخته که ۴۵ دستگاه به مردم واگذار گردید.

 

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان بیان داشت: دولت هیچ کانکسی به مناطق زلزله زده واگذار نکرد و تمامی کانکس ها از طرف کمک های سپاه، بسیج و مردم بوده است.

 

 

وی ادامه داد: ۲۵ خانه آوار برداری  و ۸۹ چشمه سرویس بهداشتی  احداث و در اختیار مردم قرار گرفت و تعداد ۲۲۷ کانکس نیز اهدا شد.

پاداش گفت: محرومیت زدایی و اقداماتی که در مجموعه سپاه و بسیج در سال های اخیر در سطح استان انجام شده توسط قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان یک دستگاه مجری طرح های دولتی در سطح کلان صورت گرفته است.

 

 

وی عنوان کرد : برخی سوال می کنند کارهایی که خاتم الانبیاء انجام می دهد خروجی و سودهی آن کجا صرف می شود؟ که باید گفت در برنامه های محرومیت زدایی ساری و جاری می شود.

 

 

پاداش افزود: در اواخر سال ۹۵ قراردادی که با قرارگاه محرومیت زدایی سپاه بالغ بر ۲ میلیارد و یکصد میلیون تومان برای ۱۲۴ پروژه در بخش های عمرانی صورت گرفت که بصورت اعتبار ۵۰ درصدی بوده که تا به حال   قریب به ۸۰ درصد آن اجرایی شده است.

 

 

وی به طرح “کرامت بسیج “که به مناطق آلوده و آسیب پذیر کرمان می پردازد اشاره کرد و عنوان داشت: ۱۴ نقطه برای کاهش آسیب های اجتماعی در نظر گرفته شده و بیش از ۴ میلیارد تومان قرار داد بسته شده که ۳۰۰ میلیون تومان آن اخیرا به قرارگاه محرومیت زدایی اختصاص یافته و ۱۳ پروژه نیز عملیاتی شده است.

 

 

پاداش افزود: قراردادی برای بیش از ۱۸۰ پروژه با اعتبار ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای محرومیت زدایی تا پایان سال ۹۶ نیز بسته شد.

 

 

مسئول بسیچ سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: اجرای برنامه های عمرانی دستگاه های دولتی با بودجه استانی را نیز در دستور کار خود داریم و بسیج سازندگی به عنوان مجری می تواند کارهای عمرانی دستگاه های دولتی را انجام دهد.

 

 

وی گفت: تاکنون اعتباری بالغ بر  ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای ساخت پایگاه های مقاومت در سطح استان در نظر گرفته شده که تاکنون ۱۳۷ پایگاه کلنگ زنی شده است.

 

 

پاداش رویکرد امسال بسیج سازندگی را “الگوی پایگاه محوری” عنوان کرد و افزود: یکی از ابلاغات و برنامه های بسیج سازندگی که در دستور کار خود قرار داده است راه اندازی گروه های جهادی در پایگاه های مقاومت می باشد.

 

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: ساماندهی و بروز رسانی گروه های جهادی یکی دیگر از کارهای بسیج سازندگی است  و هر گروه جهادی هدفمند  در جغرافیای هدف فعالیت خود را انجام خواهد داد.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها