شناسه خبر :۴۰۵۳

حمایت از کالای ایرانی نیازمند عمل است

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان گفت: نباید حمایت از کالای ایرانی به ویژه در بین مسئولان تنها در کلام و گفتار باشد و در عمل از کالاهای خارجی استفاده کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سرهنگ حجت‌الله پاداش ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت سالروز تشکیل بسیج سازندگی با اشاره به دلایل و انگیزه بسیج سازندگی اظهار داشت: به دنبال آن هستیم تا در سال جاری عملکرد سازمان بسیج سازندگی در استان کرمان را مستندسازی کنیم.

وی با بیان اینکه ماموریت سپاه و بسیج در پنج محور خلاصه می‌شود گفت: مقابله با تهدیدات سخت، نیمه‌سخت و نرم در عرصه‌های مختلف، عمق‌بخشی داخلی و تشکیل بسیج ده‌ها میلیونی وظیفه‌ای است که بر عهده ما گذاشته شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه سپاه و بسیج حافظ دستاوردهای انقلاب و نظام است افزود: مقام معظم رهبری فرمودند هر جا ستونی از نظام کج می‌شود آن را به ستون سپاه می‌بندیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های سپاه در حوزه محرومیت‌زدایی گفت: اولویت مقام معظم رهبری در برنامه‌های سال جدید حمایت از کالای ایرانی است در حالیکه عده‌ای حقوق و اجرای پروژه‌های عمرانی را در اولویت کار خود می‌دانند و موفقیت ما در کشور وابسته به همکاری، همدلی و هم‌افزایی همه در عمل است.

پاداش با بیان اینکه نباید حمایت از کالای ایرانی به ویژه در بین مسئولان تنها در کلام و گفتار باشد و در عمل از کالاهای خارجی استفاده کنند افزود: هر جا که در توان ما باشد دست دولت را به گرمی فشرده و حمایت می‌کنیم اما هر جا هم که ضعف و کوتاهی ببینیم از آن انتقاد می‌کنیم.   

وی با اشاره به اینکه اردوهای جهادی بحث محوری و کلیدی ماست بیان کرد: ۳ هزار و ۶۰ نفر از دانش‌آموزان ما در سال گذشته در قالب اردوهای جهادی در حوزه دانش‌آموزی تحت عنوان طرح هجرت دانش‌آموزی، ۱۶۰ مدرسه را مرمت و بازسازی کردند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان به اردوهای جهادی بسیج دانشجویی و طلاب اشاره کرد و گفت: ۵ هزار و ۵۶ نفر از طلاب و دانشجویان در اردوهای جهادی سال گذشته حضور داشتند و حضور ۱۰ هزار و ۲۲ نفر را در اردوهای جهادی مساجد داشتیم.

وی با بیان اینکه بسیج متخصصین بخش دیگری از فعالیت‌های بسیج است گفت: ۳ هزار و ۲۱۹ نفر در قالب اردوهای بسیج سه روزه و ۱۶ هزار و ۹۹۱ نفر در اردوهای یک روزه حلقه‌های صالحین ما شرکت کردند.

پاداش انجام فعالیت‌هایی از جمله یادواره‌های شهدا و برگزاری مسابقات فرهنگی و مذهبی را از دیگر برنامه‌های بسیج سازندگی عنوان کرد و افزود: در بعد بهداشت و درمان ویزیت عمومی، ویزیت متخصیص، ویزیت داندانپزشکی، توزیع داروی رایگان و بینایی‌سنجی را با استفاده از ظرفیت موجود جامعه و با اعزام تیم‌های بهداشتی به مناطق محروم داشتیم.

وی از اعزام ۱۴۶ تیم بهداشتی در سال گذشته به مناطق حروم و نیازمند استان خبر داد و گفت: برگزاری بیمارستان صحرایی در منطقه زلزله‌زده کوهبنان از جمله اقدامات شاخص بسیج ساندگی در سال گذشته در این حوزه بود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه در سال گذشته ۱۷۸ شبکه طرح همکار با کشاورز را با کمک بسیجیان فارغ‌التحصیل کشاورزی ساماندهی کردیم بیان کرد: در سال گذشته ۵۵ همایش علمی کردن کشاورزی در استان برگزار شد.

وی با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی گفت: در سال گذشته با همکاری سایر دستگاه‌ها در راه‌اندازی کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی ۳ میلیارد ریال تسهیلات برای راه‌اندازی بیش از ۴۰۰ واحد اقتصادمقاومتی و بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای راه‌اندازی ۲۰۶ واحد صنایع تبدیلی اعطا شده است.

پاداش با بیان اینکه بسیج سازندگی در اهواز ۳۰ هکتار در بحث درختکاری برای مقابه با ریزگردها و بیابان‌زدایی انجام شده است بیان کرد: در این راستا در خود استان کرمان هم ۱۳۰ هکتار در شهرستان زرند و ۳۰ هکتار در شهرستان عنبرآباد بیابان‌زدایی و نهال‌کاری را داشتیم که به منابع طبیعی تحویل داده شد.

وی با یادآوری اینکه در جریان زلزله کرمانشاه خدمات‌رسانی در روستاهای آسیب‌دیده به سپاه سپرده شد خاطر نشان کرد: بسیج سازندگی سپاه ثارالله در مرحله اسکان اضطرارای، اسکان موقت و ارسال چهار کامیون کمک‌های مردمی به این شهرستان و همچنین راه‌اندازی یک آشپزخانه سیار برای طبخ غذای گرم در آن منطقه حضور داشت و کمک سپاه به مردم آن منطقه، نگاه قومیتی و مذهبی نبود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه سپاه با محوریت استفاده از کمک‌های مردمی و دستگاه‌ها در مناطق زلزله‌زده استان کرمان حاضر شد افزود: ساخت سکو، توزیع کانکس، توزیع غذای گرم و اقلام مورد نیاز زلزله‌زدگان همکاری در  آواربرداری، اعزام گروه‌های جهادی و ویزیت بیماران از جمله اقداماتی بود که نیروهای بسیج سازندگی استان کرمان برای مردم آسیب‌دیده در مناطق زلزله‌زده کرمان انجام دادند.  

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه محرومیت‌زدایی گفت: بخشی از سوددهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء صرف خدمات‌رسانی به محرومین می‌شود و از ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پروژه که با قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه که در قالب ۱۲۴ پروژه داشتیم  ۸۰ درصد آنها اجرا شده است.       

پاداش ابراز داشت: در سال گذشته با قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه سه قرارداد داشتیم که یکی از قراردادها برابر با ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بود و ۱۲۴ پروژه را اجرا کردیم.

وی با بیان اینکه طرح کرامت بسیج به مناطق آلوده و آسیب‌پذیر استان کرمان مربوط می‌شود گفت: ۱۴ نقطه تعیین شده است و خدماتی را ارائه می‌دهیم تا آسیب‌ها کمتر شود و در سال گذشته ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در این بخش قرارداد بستیم که ۳۰۰ میلیون تومان از طریق قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه عملی شد و ۱۳ پروژه از جمله ساخت مسجد، فضاهای آموزشی و کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کردیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه بیش از ۱۸۰ پروژه با اعتبار ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه در قالب پروژه محرومیت‌زدایی را تعریف کردیم که در سال جاری عملیاتی می‌شوند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قرارداد با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان برای ساخت پایگاه‌های مقاومت بسیج داشتیم و ۱۳۷ پایگاه را کلنگ‌زنی کردیم گفت: حرکت به سمت الگوی پایگاه‌محوری رویکرد سال جاری در بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان است و راه‌اندازی گروه‌های جهادی در پایگاه‌های مقاومت بسیج از مهمترین وظایف شهرستان‌هاست.

پاداش با اشاره به اینکه ساماندهی و به‌روزرسانی گروه‌های جهادی از دیگر اولویت‌های بسیج سازندگی استان کرمان در سال جاری است افزود: جغرافیای هدف به گروه‌های جهادی می‌دهیم به این معنی که گروه‌های جهادی برای سه تا پنج سال در این مناطق خدماتی را ارائه می‌دهند و عملکرد این گروه‌ها رصد می‌شود.

انتهای پیام/ ت

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها