شناسه خبر :۴۰۵۷

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان:

سود قرارگاه سازندگی خاتم در کجا هزینه می‌شود؟
نسخه مناسب چاپ

کرمان آنلاین - مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان به محرومیت زدایی و اقداماتی که در مجموعه بسیج سازندگی در سطح استان انجام می شود اشاره کرد و گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) یکی از دستگاه‌هایی است که به عنوان مجری طرح‌های دولتی و عمرانی در داخل و خارج کشور است که بخشی از سود دهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در برنامه های محرومیت زدایی ساری و جاری می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سرهنگ " حجت‌الله پاداش" ظهر امروز دهم اردیبهشت‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت سالروز تشکیل بسیج سازندگی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جهادسازندگی گفت: با توجه به رویکردی که در زمان جهاد سازندگی و حضور مردم و مسؤولان در آن زمان بود و پس از آن به دلیل اینکه دولت‌هایی که روی کار آمدند روحیه جهادی کم‌رنگ شد و به سمت و سوی کارهای اداری و سازمانی خودشان رفتند و مردم محروم و زجرکشیده فراموش شدند، جهاد کشاورزی از بین این سازمان بیرون آمد.

وی ادامه داد: با توجه به رویکر انقلاب اسلامی نگاه ویژه به محرومین است لذا بسیج سازندگی تاسیس شد، براین اساس در سال جاری گزارش عملکرد ۱۸ ساله از بدو تاسیس تا کنون خدمات بسیج سازندگی استان را گزارش می‌دهیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: ماموریت سپاه استان و بسیج استان در ۵ محور خلاصه می شود که شامل مقابله با تهدید سخت، نیمه سخت و نرم در عرصه های مختلف، ساماندهی بسیج ده‌ها میلیونی و عمق بخشی داخلی می باشند.

وی بیان کرد: هر کجا که خروجی و عملکرد دستگاه دیده نمی شود، سپاه و بسیج ورود پیدا می کند و مقام معظم رهبری می فرمایند« هر جا ستونی از انقلاب و نظام کج می شود ما آن را به ستون سپاه می بندیمش».

پاداش حمایت از کالای ایرانی اولویت سال جاری دانست و تصریح کرد: باید دست در دست یکدیگر دهیم تا به موفقیت دست یابیم، بنابراین با کار عملی که خود انجام می دهیم می توانیم آن را ترویج دهیم لذا باید اول مسئولین به سمت استفاده از کالاهای ایرانی حرکت کنند.

وی مشارکت مردم را در تحقق اهداف بسیار موثر دانست و عنوان کرد: ما دست دولت را در همه برنامه ها می فشاریم و اگر انتقادی صورت می گیرد برای رفع نقاط ضعف آنها است تا توسعه همه جانبه کشور رقم خورد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان به برنامه های اردوهای جهادی اشاره و تصریح کرد: طرح هجرت دانش آموزی در سال گذشته توسط ۳ هزار و ۶۰ نفر بسیجیان دانش آموز ۱۰۸ مدرسه بازسازی و مرمت کردیم، همچنین ۵ هزار و ۵۶ نفر در سال گذشته در این اردو جهادی دانشجویی شرکت کردند و ۱۰ هزار و ۸۲۲ گروه های جهادی محلات؛ ۳ هزار و ۲۱۹ نفر از بسیجیان تخصصی در اردوهای جهادی شرکت کردند. ضمن آنکه در سال گذشته ۱۶ هزار و ۹۹۱ نفر در اردوی یک روزه حلقه صالحین شرکت کردند.

وی به تشریح اقدامات فرهنگی سازمان بسیج سازندگی پرداخت، بیان کرد: ویزیت عمومی، داندان پزشکی، توزیع رایگان دارو و ... از جمله اقدامات بسیجیان در حوزه بهداشت و سلامت درسال گذشته می‌باشد، همچنین اعزام گروه های پزشکی به نقاط محروم را در سال گذشته ۱۴۶ تیم بهداشتی در سطح استان برگزار کردیم و بیمارستان صحرایی در شهرستان کوهبنان از دیگر برنامه های شاخص ما در سال گذشته می باشد.

پاداش از ساماندهی ۱۷۸ شبکه مهندسی کشارزی در ۵ سال گذشته در استان خبر داد و عنوان کرد: ۵۵ همایش علمی در سال گذشته در بخش کشاورزی برگزار شد.

وی از اقدامات بسیج در بخش های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی و اشتغال سخن به میان آورد و اظهار کرد: طی سال گذشته بانک مهر اقتصاد نتوانست تبدیل به بانک شود و اعتباراتی که در این بانک داشتیم با نرخ ۱۰ درصد واگذار کردیم به طور مثال ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای ایجاد کارگاه های اقتصاد مقاومتی در سال گذشته تخصیص دادیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان افزود: به بخش صنایع تبدیلی بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در سال گذشته اعتبار واگذار کردیم و همچنین یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه با نرخ ۴ درصد اعتبار داشتیم که یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن به ۱۷۵ هزار نفر برای اشتغال خانگی واگذار کرده‌ایم و در سال جاری هم به بحث اشتغال‌زایی ورود پیدا خواهیم کرد.

وی به اقدامات خدمات رسانی در حیطه های مختلف به محرومان اشاره و اظهار کرد: در سال گذشته بسیج سازندگی و سپاه ثارالله استان کرمان ۱۳۰ هکتار زمین برای بیابان‌زدایی در اهواز برای مقابله با ریزگردها نهال کاری کرد، همچنین ۱۳۰ هکتار در زرند و ۱۳۰ هکتار در عنبرآباد به کاشت نهال در راستای بیان زدایی آغاز کرد که پروژه زرند به اتمام رسیده است.

پاداش با اشاره به زلزله های سال گذشته، تصریح کرد: در دو روستای شهرستان دالاهو از توابع استان کرمانشاه به بسیج سازندگی استان کرمان واگذاری شد ضمن آنکه روزانه ۸ تا ۱۰ هزار پخت غذای گرم در سرپل ذهاب پرداخت می‌کردیم و همچنین اعزام پزشکان متخصص و عمومی به مناطق زلزله زده کرمانشاه از دیگر اقدامات خدمات‌رسانی ما بوده است.

وی ادامه داد: بعد از زلزله راور ۸۰ نفر درشهرستان راور در قالب گروه های جهادی به مناطق زلزله زده اعزام شدند که ساخت ۴۵ سکو و سرویس بهداشتی و اهدای ۴۵ کانکس و همچنین اهدای اقلام مورد نیاز از جمله اقدامات ما در راستای کمک به مردم بوده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان به زلزله کوهبنان اشاره کرد و افزود: طی سال گذشته ۱۴۰ نفر در قالب گروه های جهادی به منطقه زلزله زده کوهبنان اعزام شدند و در آنجا به توزیع غذا و اقلام مورد نیاز مردم پرداختند، ضمن اینکه آواربرداری از ۳۰ واحد مسکونی و توزیع ۲۲۷ کانکس بین مردم با ظرفیت‌های مردمی درمناطق زلزله‌زده کوهبنان صورت گرفته است.

وی به محرومیت زدایی و اقداماتی که در مجموعه بسیج سازندگی در سطح استان انجام می شود اشاره کرد و گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) یکی از دستگاه‌هایی است که به عنوان مجری طرح‌های دولتی و عمرانی در داخل و خارج کشور است که بخشی از سود دهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در برنامه های محرومیت زدایی ساری و جاری می شود.

پاداش بیان کرد: در سال گذشته با قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه سه قرارداد داشتیم که یکی از قراردادها برابر با ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بود که ۱۲۴ پروژه را اجرا کردیم که ۸۰ درصد آنها اجرایی شده و در هفته آینده افتتاح برخی از این پروژه‌ها را خواهیم داشت.

وی در خصوص طرح کرامت گفت: طرح کرامت بسیج به مناطق آلوده و آسیب‌پذیر استان کرمان مربوط می‌شود و ۱۴ نقطه تعیین شده است و خدماتی را ارائه می‌دهیم تا آسیب‌ها کمتر شود و در سال گذشته ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در این بخش قرارداد بستیم که ۳۰۰ میلیون تومان از طریق قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه عملی شد و ۱۳ پروژه از جمله ساخت مسجد، فضاهای آموزشی و کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کردیم.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد: بیش از ۱۸۰ پروژه با اعتبار بالغ بر ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه در قالب ۱۸۰ پروژه محرومیت‌زدایی را تعریف کردیم که در سال جاری عملیاتی می‌شوند.

وی اظهار کرد: برنامه‌های عمرانی را با دستگاه‌های استان داریم و بسیج سازندگی به عنوان مجری می‌تواند، پروژه‌های عمرانی دستگاه‌ها را انجام دهد به‌گونه‌ای که در سال گذشته ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قرارداد با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان برای ساخت پایگاه‌های مقاومت بسیج داشتیم و ۱۳۷ پایگاه را کلنگ‌زنی کردیم.

پاداش با بیان این مطلب که بسیج سازندگی در سال جاری به سمت الگوی پایگاه محوری حرکت خواهد کرد، تصریح کرد: راه اندازی گروه های جهادی در پایگاه مقاومت بسیج از مهمترین وظایف شهرستان ها است.

وی ساماندهی و به‌روز رسانی گروه های جهادی را از دیگر اولویت بسیج سازندگی استان کرمان در سال جاری دانست و خاطر نشان کرد: در سال جاری جغرافیای هدف به گروه های جهادی می دهیم به این معنی که گروه های جهادی برای سه تا پنج سال در این مناطق خدماتی ارایه می‌دهند.

انتهای پیام

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها