مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی شهرستان رفسنجان عنوان کرد:
شناسه خبر :۵۴۵۶

مشارکت تیم پزشکان جهادگر در ساخت و ساز

میثم مهدوی مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی شهرستان رفسنجان گفت: تیم پزشکی علاوه بر خدمات پزشکی به انجام فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی نیز پرداختند که در این میان ساخت حمام و سرویس‌های بهداشتی عمومی و همچنین برگزاری کلاس‌های قرآن از نکات حائز اهمیت می‌باشد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان ،  میثم مهدوی مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی شهرستان رفسنجان هدف اصلی اردوهای جهادی را محرومیت زدایی و کمک رسانی و در همین راستا شناسایی مناطق دوردست و محروم و کمک رسانی به زلزله زدگان شمال استان را جزو اولویت‌های گروه‌های جهادی شهرستان دانست.

 

مهدوی اظهار داشت: دانشگاه‌های ولی‌عصر (عج)، علوم پزشکی رفسنجان، آزاد اسلامی واحد رفسنجان و غیرانتفاعی حضرت نرجس در این اردوها شرکت کردند که اردوی دانشگاه ولی‌عصر (عج) و علوم پزشکی در مناطق دوردست و محروم شهرستان‌های ریگان و رودبار جنوب، اردوی دانشگاه آزاد در مناطق زلزله زده‌ی کوهبنان و اردوی دانشگاه حضرت نرجس در بخش خنامان برگزار گردید.

 

وی گستره‌ی فعالیت گروه‌های جهادی را شامل فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی، آموزشی و هنری دانست و افزود در همین راستا خدمات مشاوره خانواده، ازدواج و مذهبی و همچنین کلاس‌های احکام و قرآن در اکثر مناطق هدف برگزار گردید.

 

همچنین آقای امیر حسین اسلامی مسئول گروه جهادی شهید ثقفی از دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد که برای اولین بار یک تیم کامل پزشکی شامل پزشک عمومی، ۸نفر پزشک متخصص، تیم کامل دندانپزشکی و یک کیت آزمایشگاه سیار در این اردوی جهادی شرکت داشتند.

 

مسئول اردوهای جهادی شهرستان رفسنجان گفت: در بخش پزشکی بیش از ۲۰۰۰ نفر از خدمات رایگان این گروه شامل ویزیت عمومی و متخصص، مشاوره پزشکی، آزمایش، دندان پزشکی، دارو، مامایی، هوم ویزیت و خدمات پرستاری استفاده کردند.

 

وی افزود تیم پزشکی علاوه بر خدمات پزشکی به انجام فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی نیز پرداختند که در این میان ساخت حمام و سرویس‌های بهداشتی عمومی در روستاهای شهرستان رودبار و همچنین برگزاری کلاس‌های قرآن از نکات حائز اهمیت می‌باشد.

 

در ادامه خانم تهامی مسئول گروه جهادی عطر نرجس از دانشگاه حضرت نرجس نیز عنوان کرد که خواهران بسیجی نیز در روستاهای بخش خنامان شهرستان رفسنجان علاوه بر فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی شامل برگزاری کلاس‌های قرآن، زبان و صنایع دستی برای مقاطع مختلف به زیبا سازی و مرمت مدارس نیز پرداختند که مورد استقبال بسیار خوب اهالی قرار گرفت.

 

در انتها میثم مهدوی مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی شهرستان رفسنجان ضمن تقدیر از همکاری مسئولان شهرستان‌ ریگان بخاطر همکاری ویژه، مسئولان بهداشت و درمان جیرفت برای در اختیار گذاشتن امکانات کامل پزشکی و نهادهای انقلابی از مسئولان سایر شهرستان‌های هدف به دلیل کم کاری و خلف وعده گلایه کرد و ابراز امیدواری نمود که در سال‌های آینده با همکاری بهتر مسئولان خدمات رسانی بخصوص به مناطق دور افتاده به نحو بهتری انجام پذیرد.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها