رزمایش سپاهیان محمد رسول الله کوهبنان
شناسه خبر :۵۴۵۷

بسیج علمدار انقلاب است

حجه السلام فقیهی افزود: افرادی که بسیج را قبول ندارند فکر نکنند که انقلابی هستند، نه ؛ افرادی که بسیج را قبول ندارند انقلابی نیستند و بسیج علمدار این انقلاب است که راه را به سوی هدف گرفته است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان، حجه الاسلام مهدی فقیهی مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کوهبنان در مراسم صبحگاه مشترک رزمایش سپاهیان محمد رسول الله در جمع خانواده های معظم شهدا، امام جمعه، روحانیون بسیجیان گردان بیت المقدس و مسئولین ادارات گفت : چرا خداوند متعال بشریت را امتحان می کند، چرا حادثه کربلا پیش می آید؟ جنگ ایران و عراق ، فتنه سبز ۸۸ که جوابش در سوره انفال آیه ۳۷ آمده است می دانید چرا خداوند امتحان می کند ؟ خداوند انسان ها را امتحان می کند تا افراد خبیثی که خود را در دل جامعه مومنین جا داده اند جدا کند . مرحوم سماوی در ابصار العین فی انصار الحسین علیه السلام می فرمایند: در روز عاشورا ۳۰ نفر به لشکر امام حسین علیه السلام آمدند: از جمله ابوالشعثا که در سپاه حر تیر انداز ماهر بود بگونه ای که از ۱۰۰ تیر، ۹۵ تیر خود را به هدف زده بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه کوهبنان ادامه داد در هر شرایطی دست افراد خبیث رو خواهد شد اما انسان پاک مانند درخت طیبه است که همواره رشد و نمو دارد. الم تر کیف ضرب الله مثلا کلمه طیبه کشجره طیبه که ویژگی ها ی آدم پاک، ۱- اصلها ثابت به هر بادی خم و راست نمی شود مثل حسان بن ثابت شاعر غدیر و سقیفه ۲- فرعها فی السما ؛ رشد می کند، این انقلاب محل رشد است بطوریکه محسن حججی شد حجه الله

حجه السلام فقیهی افزود: افرادی که بسیج را قبول ندارند فکر نکنند که انقلابی هستند، نه ؛ افرادی که بسیج را قبول ندارند انقلابی نیستند و بسیج علمدار این انقلاب است که راه را به سوی هدف گرفته است

ما در این انقلاب رویش ها و ریزش ها یی داریم که بدست خود ماست که در کدام مسیر قرار بگیریم

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه کوهبنان اظهار داشت: این انقلاب هدفی دارد و به هدفش هم خواهد رسید

سومین ویژگی آدم پاک (توتی اکلها کل حین) بر اساس این ویژگی سلمان فارسی زمانیکه  استاندار مدائن بود یک پیرمرد بارش روی زمین بود و توانایی حمل آنها را نداشت، کمکش کرد و او را به مقصدش رساند و پیرمرد به سلمان گفت : حمال پولت رو بگیر ، که سلمان فارسی گفت من استاندارم نماینده ولی فقیه در سپاه کوهبنان گفت در این دوران که فتنه ها فراوان شده کسی که  خود را در مسیر انقلاب ،ولایت و شهدا می داند باید بسیجی باشد لذا انقلاب همواره مانند درخت بهشتی ثمر می دهد .  

حجت الاسلام فقیهی گفت انقلاب در حال رشد است که ما را به سوی خدا طاعت و بندگی رشد می دهد لذا باید مانند سلمان رفتار کنیم که مسلمان واقعی هستیم .

ایشان تاکید نمود مقام معظم رهبری فرمودند مسوولان باید را از اشراف گری پرهیز کنند تا دچار دنیاگری و مادیات نشوند .

وی یادآور شد اگر می خواهیم انقلابی باشیم و بمانیم باید از اشرافی گری پرهیز کنیم حضرت امام(ره) خطاب به بسیجیان گفتند یه تار موی شما به کاخ نشینیان ترجیح دارد .

فقیهی افزود: یکی از اصول زندگی امام حسین علیه السلام، اصل حریت(آزادی)، هیات منا الذله که رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای(مد ظله العالی ) فرمودند: جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد

نماینده ولی فقیه در سپاه کوهبنان ادامه داد ما زیر بار طاغوت و استکبار نمی رویم و در کنار میز مذاکره با آمریکا حاضر نمی شویم و به اروپایی ها هم اعتماد نداریم .

وی تصریح نمود باید در زندگی وفاداری حاکم باشد باغستان انقلاب را خون شهدا تنومند کرده ما باید به شهدا وفادار باشیم  از طرفی باید حیا هر روز در جامعه افزون شود چون باعث بقای در انقلاب و ثابت قدمی در دین است .

حجت الاسلام فقیهی تاکید نمود باید برای تقویت انقلاب برنامه ریزی کرد گرچه گروهی ساز مخالف می زنند که محتکران نمونه بارز این افراد هستند البته باید از احتکار خانگی هم پرهیز شود .

وی یادآور شد تقویت نظام از ما شروع می شود لذا باید خوش خلق بودن ،متحد و همراه بودن را مد نظر داشته باشیم  و همگان حول محور ولایت و امامت حرکت کنیم و همواره آزاده و حریت داشته باشیم تا تمام مکارم اخلاقی بر جامعه حاکم شود .

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها