شناسه خبر :۹۵۱۸

جهاد فرمانده و بسیجیانش در آلبومروح

خانه خشتی از خدمات رسانی گروه جهادی رفسنجان با همراهی فرمانده سپاه این شهرستان در حمیدیه در این روزهای داغ اهواز گزارش می دهد:
نسخه مناسب چاپ

 خانه » فرهنگی مذهبی » جهاد فرمانده و بسیجیانش در آلبومروح

به گزارش خانه خشتی ، در روزهایی که رسانه های شهرستان از عکس و خبرهای روزمرگی مسئولان پر شده فرماندهی که در شهرستان محل خدمتش کمتر رسانه ای است و همه ی خدماتش را در سکوت به انجام می رساند، امروز در روستای آلبومروح حمیدیه اهواز خبرساز شده است.

سرهنگ علی اکبر شاهرخی فرمانده سپاه شهرستان رفسنجان با همراهی بسیجیان حوزه امام حسن مجتبی(ع) از روز چهارشنبه ۸ مردادماه در منطقه سیل زده آلبومروح از توابع شهرستان حمیدیه اهواز مستقر شدند و در حال ساخت منازل برای سیل زدگان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند.

photo_2019-08-05_18-04-01.jpg

ناحیه مقاومت بسیج شهرستان رفسنجان عهده دار ساخت و تعمیر۱۹ منزل برای سیل زدگان در این منطقه است .

کار بصورت حضور ۱۵ روزه ی اکیپ های جهادی در منطقه انجام می شود و گروههای جهادی شهرستانهای بافت، ارزوئیه و رابر نیز بسیجیان رفسنجان را همراهی می کنند.

گرمای داغ این روزهای اهواز مانع از انجام کار گروه جهادی در روز می شودو به همین علت از ساعت ۶ عصر الی ۳ نیمه شب کار جهادی توسط جهادگران رفسنجانی در منطقه انجام می شود.

سرهنگ شاهرخی در تماس تلفنی با خبرنگار خانه خشتی از شرایط منطقه اینطور گفت: در روستای آلبومروح آب شرب نیست و آبرسانی به روستا از اهواز که در فاصله ی ۶۰ کیلومتری قرار دارد انجام می شود.

photo_2019-08-05_18-04-04.jpg

کشاورزی منطقه بطور صدر در صد در اثر سیل از بین رفته است. روستای آلبو مروح فاقد جاده ارتباطی مناسب به خاطر از بین رفتن قسمت زیادی از اسفالت جاده است و همین مسئله یکی از دغدغه های رفت و آمد به روستاست.

در میان افراد تحت پوشش بهزیستی که برای ساخت منازل انان اقدام شده است افرادی با معلولیت جسمی بالا هستند که میتوان در کنار ساخت مسکن به درمان انان نیز کمک هایی انجام داد.

به گفته ی شاهرخی ساخت هر منزل هزینه ا ی ۱۱۰ میلیون تومانی در بردارد که نزدیک به ۳۰ میلیون تومان آن توسط بسیج با انجام کارجهادی محقق می شود و مابقی بصورت وام در اختیار سرپرست خانواده قرار میگیرد.

photo_2019-08-05_18-03-46.jpg

شاهرخی در میان سخنانش از مسئولین شهرستان رفسنجان دعوت به حضور در منطقه و بازدید از شرایط سیل زدگان نمود.

photo_2019-08-05_18-03-51.jpg

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها