سردار محمد مطهری در هشتمین گردهمایی رزمندگان عنوان کرد:
شناسه خبر :۹۶۱۷

شتاب اجرای طرح های اعتلای بسیج در سالهای اخیر

مطهری افزود : اجرای طرح‌های اعتلای بسیج توسط سپاه در قالب‌های مختلف این طرح‌ها در جهت رفاه حال مردم، ایجاد امنیت و معیشت و اشتغال مردم در حال اجراست که در سال‌های ۹۶ و ۹۷ شتاب گرفت و یکی از طرح‌های اعتلای بسیج طرح اعتلای گروه جهادی است و ما بنا داریم برای هر پایگاه مقاومت یک گروه جهادی تشکیل دهیم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان  سردار محمد مطهری در هشتمین گردهمایی رزمندگان تیپ ادوات لشکر ۴۱ ثارالله و رزمندگان مدافع حرم در سرچشمه رفسنجان اظهار داشت: مردمان دیار استان کرمان ۶ هزار و ۵۰۰ شهید شامل شهدای دوران دفاع مقدس، شهدای تیپ لشکر ۴۱ ثارالله و ... تقدیم انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده‌اند.

وی بیان اشت: در زمان اسارت ایرانی‌ها در زندان‌های بعثی عراق، کمترین امکانات را در اختیار داشتند و جانبازانی که به آن‌ها فشار وارد می‌شد شهید می‌شدند و برخی اسرا مقاومت داشتند وهمین مقاومت اسرای ایرانی در برابر امکانات کم عراقی‌ها و شکنجه‌های آنها نشان داد که عراقی‌ها در برابر مقاومت آزادگان کم آوردند.

مطهری  افزود : اجرای طرح‌های اعتلای بسیج توسط سپاه در قالب‌های مختلف   این طرح‌ها در جهت رفاه حال مردم، ایجاد امنیت و معیشت و اشتغال مردم در حال اجراست که در سال‌های ۹۶ و ۹۷ شتاب گرفت و یکی از طرح‌های اعتلای بسیج طرح اعتلای گروه جهادی است و ما بنا داریم برای هر پایگاه مقاومت یک گروه جهادی تشکیل دهیم.

مطهری عنوان کرد: ۲ هزار و۵۰۰ پایگاه مقاومت در استان داریم که ۲ هزار و ۵۰۰ گروه جهادی باید تشکیل شود و بچه‌های گروه جهادی ما الان در حمیدیه در حال ساخت و ساز و فعالیت و خدمت‌رسانی به مردم هستند.

وی راه‌اندازی طرح صندوق قرض‌الحسنه را یکی دیگر از طرح‌های اعتلای بسیج  دانست و اضافه کرد: قرار است مردم بانی شوند و با این صندوق‌ها مشکلات محله برطرف شود در حوزه اشتغالزایی و کمک به نیازمندان تسهیلات اعطا‌ می‌شود که سال گذشته ۱۶ صندوق قرض‌الحسنه در استان کرمان راه افتاد و امسال هم ۱۶ مورد راه‌اندازی خواهد شد و آمار این صندوق ها به ۳۲ مورد افزایش خواهد یافت.

مطهری از طرح دیگر اعتلا نیز به طرح شهید بهنام محمدی اشاره کرد که برای دانش‌آموزان مدارس اجرا می‌شود تا نیروهایی برای انقلاب تربیت شود در سه ضلع خانه، مدرسه و مسجد اجرا می‌شود که در استان کرمان سال گذشته ۲۰۰ مدرسه دخترانه و پسرانه در این طرح اعتلا داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: طرح اعتلای گشت رضویون هم در محلات توسط برادران بسیجی اجرا می‌شود تا احساس امنیت در محله ایجاد شود و اگر به موردی برخورد کردند به نیروی انتظامی اطلاع می‌دهند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها